Cvičíme.cz

od bolestí zad k dobré kondici

aktuální kurzy - kurzy od 2/2019 - náhrady - storno - upozornění - kontakt

Upozornění před cvičením v kurzu

Několik důležitých informacím před cvičením v kterémkoliv z našich kurzů. Pozor, při hrubém, či opakovaném nerespektování zásad bezpečnosti při cvičení či ohleduplnosti k ostatním bude dotyčný/á vyloučen/a ze cvičebních lekcí.

Bezpečnost při cvičení

Cvičitele před cvičením informujte máte-li nějaké zdravotní omezení - např. těhotenství, pravidelné potíže se zády ... Ten Vám pak přizpůsobí cviky, kde to bude třeba. Při chronických potížích není třeba toto připomínat v každé lekci, ale prosím nahlaste každou významnější změnu stavu, zejména zhoršení. Jinak bude cvičitel předpokládat, žádné nové omezení nemáte.

Na cvičení používejte vhodný oděv, který Vás neomezuje v pohybu. Před cvičením prosím odložte hodinky, popř. šperky. Pokud bude možné, tak i brýle. Je-li pro Vás bez nich výrazně snížena orientace, tak je radši ponechejte. Doporučuji před cvičením vyplivnout žvýkačku.

Ohleduplnost k ostatním

Před cvičením prosím vypněte mobilní telefon, případně alespoň ztlumte na minimální hlasitost. Pokud potřebujete vyřídit telefonní hovor, učiňte tak laskavě mimo cvičební místnost.

Při infekčních chorobách i při nachlazení, zejména pokud kašlete a hrozí riziko nákazy ostatních, prosím odložte návštěvu cvičebních lekcí na později.

Dbejte prosím osobní hygieny. Při cvičení je samozřejmě běžné, že se člověk zapotí. S potem vzniklým při cvičení si poradí deodorant či antiperspirant. Bez předchozí hygieny však už nepomůže, pokud např. přijde někdo, kdo se sprchoval naposledy před několika dny. Rovněž cvičební oděv by měl být na každé cvičení čistý. I když se to někomu možná zdá, že to triko je ještě použitelné, může už své okolí obtěžovat zápachem. Prosím pozor, člověk sám svůj vlastní zápach většinou vnímá značně méně intenzivně než jeho okolí.

Odkládání věcí

Oděvy a obuv odkládejte v šatně. Příruční tašky a cenné věci (hodinky, šperky, mobilní telefony..) prosím vezměte s sebou přímo do cvičební místnosti.

Zpět na začátek